Успешно завршен тренинг за TeachSpace и TeachHub

На 01.10.2024 година, под водство на Весна Димитровска, беше одржана обука за едукатори во рамките на ISEC – ADE програмата! Оваа возбудлива обука е дел од иновативната иницијатива за дигитално образование насочено кон поддршка на ученици со состојби од аутистичен спектар (САС) и интелектуална попреченост (ИП).

Преку овој тренинг, наставниците и стручните соработници добија можност да ги унапредат своите вештини за создавање пристапни средини за учење. #TeachSpace и #TeachHub веб апликациите овозможуваат креирање на инклузивна и интерактивна средина, со посебен акцент на потребите на учениците со САС и ИП.

✨ Благодарност до сите учесници кои активно се вклучија и ја направија оваа обука успешна! Ве охрабруваме да продолжите да го користите знаењето и алатките стекнати на овој тренинг за подобрување на дигиталното учење и поддршка на сите ученици!