ПРОДАЖБА НА НОВОГОДИШНИ УКРАСИ, ЧЕСТИТКИ И ДРУГИ ИЗРАБОТКИ

На 24, 25, 26.12. 2018 год.  на големиот одмор и меѓу смените во нашето училиште се одржа продажба на новогодишни украси, честитки и други изработки во соработка со родителите на нашите ученици. Секој актив учествуваше со своите изработки и истите ги купуваа ученици и вработени. Собраните средства ќе се употребат за потребен училишен материјал и прибор за работа со учениците.

Новогодишни работилници

Во периодот од 10-19.12.2018 год. се одржаа новогодишни работилници за изработка на новогодишни украси и честитки во соработка со родителите. Исто така се украсуваа и училниците, ходниците и холот. Целта на заедничката работилница е да се вклучуваат родителите во животот и работата на училиштето како и активно учество на родителите во воннаставните активности на училиштето.