Новогодишна работилница во III – 4 одд.

На 14.12.2016  во 17 h. во рамките  на активностите планирани програмата за работа  на  тимот Соработка со родители и планираните активности на работата на одделенскиот наставника се одржа новогодишна работилница во III – 4 одделение. На работилницата зедоа учество сите ученици од одделението и 13 родители. Во топла и пријатна атмосвера со креативни идеи на родителите и учениците беа украсени училницата на III – 4 одделение и  ходникот  пред училницата .

Истата рабтилница во рамките на проектот МИО допринесе да се украси и холот на  училиштето со честитка напишана на ромски јазик  BAHTALO NEVO BERSH!!!

Благодарност до сите ученици и родители од III – 4 одд. за успешно  учество во новогодишната работилницa.

Одделенски наставник     Јованка Грујовска